•                REKRURACJA do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025‼️

Nabór do klas pierwszych rozpoczął się:1 marca o godzinie 8:00.

✅️Nabór do klas pierwszych kończy się:15 marca o godzinie 15:00.

➡️Logowanie następuje na stronie internetowej⬇️⬇️⬇️

htttps://nabors-kandydat.vulcan.net.pl/czestochowa

✅️Ogłoszenie listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkoły:5 kwietnia godzina 8:00.

✅️Termin ,w którym trzeba dostarczyć do szkoły potwierdzenie woli :⬇️⬇️⬇️

➡️od 5.04 - 15.04 do godziny 15:00.

✅️Ogłoszenie listy przyjętych do szkoły 22 kwietnia godzina 8:00.

6 czerwca godzina 17:00 zebranie wychowawców z rodzicami przyszłych pierwszoklasistów

📣Pomagamy się logować i drukować dokumenty w szkolnym sekretariacie 🙌

NABORS-KANDYDAT.VULCAN.NET.PL  nabors-kandydat.vulcan.net.pl

• NABÓR DO KLAS I PUBLICZNYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

NA ROK SZKOLNY 2023/2024

W dniu 1 marca 2023 r. rozpoczyna się zgłaszanie uczniów do klas I szkół podstawowych zamieszkałych w obwodzie danej szkoły oraz rekrutacja dla dzieci spoza obwodu, jeśli dana szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami.

Nabór do klas I szkół podstawowych będzie odbywał się z wykorzystaniem systemu elektronicznego.

Udostępnienie oferty oraz otwarcie strony internetowej dla rodziców nastąpi 1 marca 2023 r. o godz. 8:00, co oznacza, że do tego czasu nie będzie możliwości logowania się i rejestrowania. Natomiast zamknięcie systemu nastąpi 15 marca 2023 r. o godz. 15.00.

Strona dla rodziców będzie otwarta 1 marca 2023r. o godz. 8:00

Jeśli rodzic nie będzie miał możliwości elektronicznego wypełnienia zgłoszenia/wniosku, musi zgłosić się do szkoły podstawowej w obwodzie. Dalszych informacji udzieli dyrektor szkoły.

Przy wykorzystaniu systemu elektronicznego żadnego znaczenia nie będzie miała kolejność uzupełniania i składania wniosków pod warunkiem zachowania obowiązujących terminów.

System pozwala na kandydowanie równocześnie do 3 oddziałów klas I szkół podstawowych w kolejności zgodnej z preferencją.

Na stronie naboru zostaną podane szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji, harmonogramu, instrukcji postępowania oraz bieżących spraw związanych z rekrutacją.

Prosimy rodziców o zapoznanie się z załączonymi informacjami, które ułatwią poruszanie się w systemie przed dokonaniem ostatecznego wyboru placówek.

Rekrutacja dzieci niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego do oddziałów integracyjnych w szkołach podstawowych będzie przeprowadzona odrębnie tj.: rodzice dzieci niepełnosprawnych zgłaszają się bezpośrednio do właściwej placówki integracyjnej lub z oddziałami integracyjnymi, w której będzie prowadzony nabór i tam składają wnioski.

1. Kryteria rekrutacji. http://dzienniki.slask.eu/WDU_S/2022/8533/akt.pdf
      2. Terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego https://bip.czestochowa.pl/zarzadzenie/1176577/zarzadzenie-nr-2597-2023