Izabela Podolak

• Konkurs "Czysta Częstochowa"

Organizatorem konkursu jest: Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne,

Wydział Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa Urzędu Miasta Czestochowy,

Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy.

Celem konkursu jest podniesienie poziomu świadomości wśród młodzieży związanego z zagrożeniami, jakie niesie za sobą nieprawidłowa gospodarka odpadami niebezpiecznymi.

Uświadomienie konieczności selektywnej zbiórki baterii i przekazywanie ich do recyklingu.

Z baterii uwalniają się metale ciężkie i kwasy, które przenikają do ziemi i zanieczyszczają wody gruntowe.

Konkurs trwa do 20. 05. 2013roku

Przewidziane są cenne nagrody dla szkoły i dla ucznia.

Zużyte baterie, sprzęt elektroniczny (nagrywarka, zasilacz, aparat komórkowy, radio itp.) proszę przynosić do sali 204 do p. Joanny Trzmiel lub p. Agaty Pawelec - Kwiatkowskiej

PODSUMOWANIE

Liczba zebranych baterii ogółem: 4081 sztuk

Kilka sztuk sprzętu elektronicznego (ładowarki, aparat komórkowy, części od aparatu, zasilacze itp.)

Najbardziej zaangażowani w zbiórkę na rzecz środowiska naturalnego uczniowie to: Dominika Kościańska klasa IIa, Maksym Skibiński klasa IIIc, Zuzia Kostrusiak klasa IIa, Daniel Kupczyński klasa IIIb.        GRATULACJE!!!