Nawigacja

 • 18.06.2018

  W dniu 17 czerwca br. byliśmy obecni na uroczystości miejskiej upamiętniającej 72. rocznicą Powrotu Rodzin Polskich ze zsyłki na Sybir.
  Obchody rozpoczęły się o godz. 12.00 w Kościele pw. Matki Boskiej Zwycięskiej przy ul. Słowackiego 19/21, gdzie odprawiona została Msza Święta w intencji Sybiraków. Po zakończeniu Mszy Św. nastąpiła część oficjalna oraz złożenie symbolicznych wiązanek kwiatów.
  Uroczystość organizowana była przez Zarząd Oddziału Związku Sybiraków w Częstochowie oraz Urząd Miasta Częstochowy.

 • Zdjęcia z festynu szkolnego

  15.06.2018

  Zapraszamy do obejrzenia minirelacji z naszego festynu, który odbył się 8 czerwca br. w Albumie Fotograficznym oraz na Facebooku.

 • Serdecznie zapraszamy!

  Serdecznie zapraszamy! - Obrazek 1

 • 05.06.2018

   

  W dn. 29.05 organizowaliśmy w naszej szkole Turniej Półfinałowy Mistrzostw Śląska w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Gościliśmy drużyny z Zawiercia, Jaworzna, Wojkowic, Dąbrowy Górniczej oraz Kroczyc. W rywalizacji brała udział drużyna naszych dziewcząt, która w ostatecznym rozrachunku zajęła 2 miejsce ulegając w meczu  finałowym ekipie Kroczyc. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 

 • 30.05.2018

   - Obrazek 1 - Obrazek 2 - Obrazek 3 - Obrazek 4

  Pani Dyrektor Danuta Caban wzięła udział w spektaklu zaprzyjaźnionego ze szkołą artysty Wojciecha Kołsuta pt. "Błędne Koło 2018" na temat twórczości Jacka Malczewskiego.
  Premiera odbyła się 24 maja 2018 r. o godz. 18.30 w Klubie Tori. Pani Dyrektor recytowała wiersze i była narratorem przedstawienia

   
 • Dzień Dziecka na Sportowo 30.05.2018

  Dzień Dziecka na Sportowo 30.05.2018

   

   

  Dwie pierwsze lekcje uczniowie mają w swoich klasach z wychowawcami.

   

  9.45-12.30

   

  Chłopcy – piłka nożna ( p. Morawiak )

  Dziewczęta – ringo ( p. Rokosa )

  Chłopcy i dziewczęta - tenis stołowy ( p. Gajda )

   

  Chłopcy w składach 5-osobowych plus bramkarz.

  Dziewczęta w składach minimum 4-osobowych.

  Regulamin do tenisa stołowego dostosowany będzie do ilości startujących w turnieju uczestników. Uczniowie, którzy grają w p. nożną lub ringo nie mogą uczestniczyć w turnieju tenisa stołowego, gdyż wszystkie konkurencje odbywają się o tej samej porze.

   

   

  Dzień Sportu odbędzie się na boisku piłkarskim i w sali gimnastycznej. Każda klasa może wystawić po jednej drużynie chłopców i dziewcząt do wybranej dyscypliny.

   

   

  Zgłoszenia do poszczególnych dyscyplin do wtorku w pokoju nauczycieli wychowania fizycznego lub w dniu zawodów do godz. 9.00.

 • Nauczyciele języka polskiego

  17.05.2018

  Nauczyciele języka polskiego - Obrazek 1

  p. Dorota Dąbrowska

  - mgr filologii polskiej
  - ukończone studia podyplomowe z zakresu autyzmu
  - nauczyciel dyplomowany, egzaminator
  - przewodnicząca zespołu nauczycieli humanistów
  - wychowawca klasy sportowej
  - organizator i współorganizator wielu uroczystości i projektów szkolnych
  - opiekun gazetki szkolnej, koła dziennikarskiego i recytatorskiego

   

  Nauczyciele języka polskiego - Obrazek 2Nauczyciele języka polskiego - Obrazek 3

  p. Katarzyna Dudek

  - Dyplomowany nauczyciel języka polskiego
  - Pasjonatka literatury pięknej

  - W szkole zajmuje się promocją młodzieży szczególnie uzdolnionej i oprawą artystyczną ważniejszych uroczystości
  - Prowadzi szkolny zespół teatralny
  - Co roku wystawia autorskie spektakle, do których pisze własne scenariusze ( Nagroda WSiP)
  - Jej uczniowie zdobywają czołowe miejsca w konkursach recytatorskich, krasomówczych, poprawnej polszczyzny, ortograficznych, literackich i w Wojewódzkim Konkursie z Języka Polskiego ( laureatka)

 • Obchody 83. rocznicy śmierci Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego

  13.05.2018

   

  Obchody 83. rocznicy śmierci Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego - Obrazek 1Obchody 83. rocznicy śmierci Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego - Obrazek 2Obchody 83. rocznicy śmierci Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego - Obrazek 3Obchody 83. rocznicy śmierci Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego - Obrazek 4

  W sobotę, 12 maja 2018 r. o godz. 11.05 na Placu Biegańskiego odbyła się uroczystość obchodów 83 - rocznicy śmierci Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Aleksandra Dobosz, Kinga Młyńczak i Dawid Wróbel. Opiekunem uczniów był nauczyciel historii Jacek Jędryka.

 • Konsultacje dla rodziców

  Konsultacje dla rodziców
  11.05.2018

  Przypominamy, że w najbliższy poniedziałek, 14 maja w godz. 17.00 -18.30 odbędą się konsultacje dla rodziców, podczas których można będzie poznać proponowane oceny końcoworoczne ze wszystkich przedmiotów.

   

 • Doradztwo zawodowe

  09.05.2018

  Doradztwo zawodowe - Obrazek 1Doradztwo zawodowe - Obrazek 2Doradztwo zawodowe - Obrazek 3

 • 08.05.2018

   - Obrazek 1 - Obrazek 2 - Obrazek 3

  8 maja uczestniczyliśmy w uroczystościach miejskich z okazji 73. rocznicy zakończenia II wojny światowej.
  Główne uroczystości rozpoczęła msza święta polowa. Uczestniczyli w niej kombatanci, władze miasta i powiatu, przedstawiciele służb mundurowych, uczniowie częstochowskich szkół oraz mieszkańcy miasta.

 • WIECZORNICA W SP 9 POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ”

  02.05.2018

  WIECZORNICA W SP 9 POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ” - Obrazek 1WIECZORNICA W SP 9 POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ” - Obrazek 2WIECZORNICA W SP 9 POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ” - Obrazek 3WIECZORNICA W SP 9 POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ” - Obrazek 4WIECZORNICA W SP 9 POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ” - Obrazek 5WIECZORNICA W SP 9 POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ” - Obrazek 6

  Pamięć katyńska

  26 kwietnia 2018 roku z okazji rocznicy 78. Zbrodni Katyńskiej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Sobieskiego w Częstochowie przedstawili spektakl pt. „Cisza…”

  – Naszym obowiązkiem jest zachowanie pamięci o Katyniu, gdzie Sowieci strzałem w tył głowy zamordowali ponad 22 tysiące polskich żołnierzy. I naszą obecnością świadczymy o swoim patriotyzmie, o tym, że pamiętamy – powiedziała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Częstochowie Danuta Caban, inaugurując wieczornicę patriotyczną pt. „Cisza…”.
  Dyrektor Danuta Caban tradycję upamiętniania narodowych rocznic rozpoczęła jako dyrektor Gimnazjum nr 9 w Częstochowie. Obejmując stanowisko dyrektora SP nr 9 ideę tę wniosła w mury tej szkoły. Przygotowany pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego Katarzyny Dudek spektakl dostarczył zgromadzonym gościom oraz rodzicom uczniów wielu wzruszeń. Wszyscy byli też pod wrażeniem dojrzałego występu młodzieży, która pokazała nie tylko rozliczne talenty, ale także wrażliwość na polską historię. Bo jakże nie wzruszyć się wykonując lub słuchając pieśni „Cisza” czy „Jest takie miejsce, taki kraj”.
  W spektaklu wystąpili: Oliwia Szczepanik, Oliwia Płaczkiewicz, Martyna Ślęzak, Justyna Dorosławska, Magda Tyras, Natalia Hazler, Jakub Wilk, Jakub Rosiński, Daniel Korzeb, Julia Kępa, Amelia Litwin, Bartek Kupiec, Patryk Kita, Kinga Budzisz, Dominik Mazurek, Maks Bryk, Stanisław Mazik, Magda Tyras oraz dyrektor Danuta Caban, która na finał zaśpiewała wraz z uczennicą. Trzeba też podkreślić artystyczną scenografię, którą dla spektaklu przygotowali znani częstochowscy plastycy: Elżbieta Chodorowska i Wojciech Kołsut, a oprawę muzyczną – Paweł Sołtysik.
  W uroczystej wieczornicy wzięli udział, między innymi, przewodniczący Rady Miasta Częstochowy Zdzisław Wolski, w imieniu Posła Szymona Giżyńskiego przybył Piotr Wrona, Kuratorium Oświaty Delegatura w Częstochowie Alicja Janowska, proboszcz parafii NMP Zwycięskiej Zdzisław Wójcik, prezes Stowarzyszenia Rodzina Katyńska Anna Bielecka, kapitan Józef Sowa. Szczególnymi gośćmi byli: kapelana Federacji Rodzin Katyńskich Janusz Bąk, który przyjechał z Warszawy z Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego oraz muzyk i autor tekstów Tomasz Struzik, twórca Modlitwy Katyńskiej pt. „Cisza”, utworu, który stał się motywem przewodnim dzisiejszego spektaklu. Za utwór ten Tomasz Struzik otrzymał I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie na Piosenkę Katyńską.
  Spektakl został przygotowany dla społeczności szkolnej i mieszkańców Częstochowy.

  ( Gazeta Częstochowska)

 • 16.04.2018

                   Serdecznie zapraszamy!

   - Obrazek 1

 • Dni Otwarte

  Dni Otwarte
  16.04.2018

  Dyrektor Danuta Caban, Grono Pedagogiczne, Uczniowie i Rada Rodziców

  Szkoły Podstawowej nr 9

  w Częstochowie, ul. Sobieskiego 15

  zapraszają

  Rodziców i Dzieci

  na

  DNI OTWARTE,

  które odbędą się 26 kwietnia 2018 r. ( czwartek) w godz. 17 30 - 19 00

 • Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

  Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych
  25.04.2018
  INFORMACJA O REKRUTACJI DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
  I/LUB BRANŻOWYCH SZKÓŁ I STOPNIA NA ROK SZKOLNY 2018/2019 
   

  Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych - Obrazek 1Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych - Obrazek 2Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych - Obrazek 3Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych - Obrazek 4

 • KTÓRĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ? INFORMATOR

  KTÓRĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ? INFORMATOR
  25.04.2018

  Przed uczniami klas gimnazjalnych i ich rodzicami niebawem ostateczna decyzja, którą ze szkół ponadgimnazjalnych wybrać. Poniżej specjalnie przygotowany z tej okazji informator. 

  Broszurę opracowało Centrum Informacji Zawodowej – Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

  Poniżej w załączniku do pobrania informator o kierunkach kształcenia planowanych w szkołach ponadgimnazjalnych w Częstochowie w roku szkolnym 2018/2019.

  Pliki do pobrania:
 • Mamy Mistrzostwo Częstochowy w Piłce Ręcznej

  23.04.2018

  Mamy Mistrzostwo Częstochowy w Piłce Ręcznej - Obrazek 1Mamy Mistrzostwo Częstochowy w Piłce Ręcznej - Obrazek 2Mamy Mistrzostwo Częstochowy w Piłce Ręcznej - Obrazek 3

  Nasza drużyna zdobyła Mistrzostwo Cz-wy w Piłce Ręcznej.
  Zespół przebrnął jak burza przez eliminacje, a kolejną fazę grupową zakończył na pierwszym miejscu. 
  W meczu półfinałowym pokonaliśmy SP 13 13:10, a finał to prawdziwa dominacja naszych szczypiornistów i zwycięstwo 14:4 z SP 8.
  Skład:
  A,Żabik, K.Załęski, W.Norberciak, D.Grzesik, D.Błędowski, J.Rumin, J.Zjawiony, R.Płatek, O.Włodarczyk.

 • Aktywnie zwiedzamy!

  22.04.2018
  Koło turystyczne w Beskidzie Małym.
  W sobotę 21 kwietnia ośmioosobowa grupa z naszej szkoły wędrowała przy wspaniałej pogodzie przez Beskidy. Kolejny wyjazd 12 maja - informacje u p. Marka Klechy
  Aktywnie zwiedzamy! - Obrazek 1Aktywnie zwiedzamy! - Obrazek 2Aktywnie zwiedzamy! - Obrazek 3Aktywnie zwiedzamy! - Obrazek 4Aktywnie zwiedzamy! - Obrazek 5
 • 20.04.2018

   - Obrazek 1 - Obrazek 2

  15 kwietnia kombatanci, przedstawiciele władz miasta, nauczyciele, uczniowie i mieszkańcy Częstochowy uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających Zesłańców Sybiru.
  Pod tablicą na Skwerze Sybiraków złożono hołd pomordowanym. Kwiaty złożył prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, a zastępca prezydenta Ryszard Stefaniak otrzymał Honorową Odznakę Związku Sybiraków. Następnie w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Zwycięskiej została odprawiona msza święta w intencji Sybiraków. Hołd pomordowanym złożyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 - Pani Dyrektor Danuta Caban wraz z pocztem sztandarowym.

 • 18.04.2018

  Nasza Kinga Młyńczak na Gali laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

   - Obrazek 1

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 9 w Częstochowie
  ul. Sobieskiego 15
  42-217 Częstochowa
 • 34 324-08-46

Galeria zdjęć