Nawigacja

  • 28.05.2013

    Zapraszamy pracowników i emerytów Gimnazjum nr 9 na wycieczkę rekreacyjno-wypoczynkową do Wisły w dniach 8-9. 06.2013 r.

    Zgłoszenia udziału wraz z dopłatą 50 zł oraz wszelkie informacje w sekretariacie do 3.06.2013 r.

    AKW

  • WYNIKI OGÓLNOPOLSKICH OLIMPIAD

    27.05.2013

     

     

    Uczniowie, którzy zdobyli dyplom laureata   w Ogólnopolskim Konkursie Olimpus -sesja wiosenna 2013:

     

    Radosław Kowalski  kl.2a (10miejsce) dyplom laureata z  geografii                              opiekun  p.J. Trzmiel

    Karolina Domagalska kl.2a (13miejsce) dyplom laureata z fizyki                                   opiekun p.W. Kreczmer-Sikorska

    Maksymilian Raczyński kl.1d  (15miejsce) dyplom laureata z matematyki                      opiekun p.M. Morawiec

  • VI WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS GIMNAZJALNY „ FIZYKA ŁATWIEJSZA NIŻ MYŚLISZ” 2013

    23.05.2013

     

    Regulamin konkursu

    1. Konkurs składa się z dwóch etapów i jest organizowany w trzech kategoriach wiekowych.

    2. Pierwszy etap składa się z pięciu zadań otwartych, które należy rozwiązać                  w domu do 24.05. 2013r

    3. Uczniowie, którzy uzyskają 70% punktów przechodzą do drugiego etapu.

    4. Drugi etap szkolny składa się z 10 zadań zamkniętych i 2 otwartych. 

    5. Lista uczniów, którzy zostali zakwalifikowani do drugiego etapu zostanie ogłoszona 27.05.2013r

    6.Drugi etap odbędzie się 29.05.2013r o godzinie 13:30-14:30                              (60minut + 5minut sprawy organizacyjne)

     

     

    Zakres tematyczny w poszczególnych kategoriach wiekowych.

    Klasa I:

    1. Oddziaływania
    2. Właściwości i budowa materii 
    3.  Elementy hydrostatyki i aerostatyki

    IV. Kinematyka

    Klasa II:

    Zakres tematyczny klasy I oraz:

          V. Dynamika

         VI. Praca, moc, energia

         VII. Termodynamika

         VIII. Prąd elektryczny

         IX.  Magnetyzm

    Klasa III:

    Zakres tematyczny klas I i II oraz:

    X. Drgania i fale

    XI. Optyka

         VI WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS GIMNAZJALNY

    „ FIZYKA ŁATWIEJSZA NIŻ MYŚLISZ” 2013

    Konkurs składa się z dwóch etapów i jest organizowany w trzech kategoriach wiekowych.

    Pierwszy etap składa się z pięciu zadań otwartych, które należy rozwiązać w domu i oddać do  24.05. 2013r

    Uczniowie, którzy uzyskają 70% punktów przechodzą do drugiego szkolnego etapu.

    Lista uczniów, którzy zostali zakwalifikowani do drugiego etapu zostanie ogłoszona 27.05.2013r

    Drugi etap odbędzie się  29.05.2013r godz. 13.30 – 14.30

     

    WK/ AKW

     

  • 21.05.2013

    21 maja 2013 r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie XIII Powiatowego Medialnego Konkursu Krajoznawczego "Region Częstochowski - moja mała ojczyzna". Większość zgłoszonych na konkurs prac opisywała przebieg Powstania Styczniowego w okolicach Częstochowy. Nagrody wręczał p. Jan Miarzyński z Zarządu Powiatu Częstochowskiego. Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice naszego gimnazjum: Joanna Kretkowska (III miejsce) oraz Aneta Knap i Patrycja Bluszcz (wyróżnienie).  Gratulujemy i zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

    MK/ AKW

  • 20.05.2013

    Mamy dwóch nowych w naszej szkole. Mieszkają na parapecie i czekają, by rozwinąć skrzydła i wyfrunąć ze szkoły :)

    A jak zobaczą pod sobą ucznia, który im dokuczał stukając w szybę, to się dopiero narobi :)
     
    MK/ AKW
     
  • 17.05.2013

    Uczennica Joanna Kretkowska z kl. 2 a, przygotowywana przez p.A.Kwapisiewicz, otrzymała wyróżnienie w Powiatowych Mistrzostwach w Rozwiązywaniu Angielskich Krzyżówek i Łamigłówek zorganizowanych przez Gimnazjum nr 5. Asia świetnie poradziła sobie z trudnymi zadaniami, wymagającymi nie tylko znajomości j. angielskiego, ale również matematyki i logicznego rozumowania.

    Gratulujemy!

    AKW

  • 12.05.2013

    Uczennica klasy 2 A Karolina Domagalska zajęła drugie miejsce w I Powiatowym Konkursie Chemiczno-Fizycznym organizowanym przez Gimnazjum nr 12. Był to konkurs dla uczniów klas drugich. Karolinę  tak dobrze przygotowały panie Ewa Dudek i Wioletta Kreczmer- Sikorska.

    Uczeń tej samej klasy Jakub Jędrzejczyk też świetnie sobie poradził z trudnymi zagadnieniami  (10 miejsce).

    Gratulacje!

    ED / AKW

     

     

  • Majowa wycieczka

    Majowa wycieczka
    06.05.2013
    6 maja 2013 r. 39 uczniów z naszej szkoły odwiedziło gościnne Technikum Leśne w Brynku.
    Zobaczyliśmy niezwykłą szkołę urządzoną w przepięknym pałacu a także ogród botaniczny. Nasi uczniowie zobaczyli jak mistrzowie operują piłą spalinową, wysłuchali koncertu sygnałów myśliwskich, mieli też możliwość wykazania się na strzelnicy.
    Zostaliśmy poczęstowani smaczną grochówką a na zakończenie czekało na nas ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski. 
    Spotkaliśmy także czworo absolwentów naszego gimnazjum, którzy obecnie uczą się w Brynku. 
     
    MK /AKW
  • DRODZY TRZECIOKLASIŚCI!

    15.04.2013

     Do egzaminu pozostał już tylko tydzień (23 – 25 kwietnia 2013 r.). Zapoznajcie się dokładnie z poniższymi informacjami.

    Wszyscy trzymamy za Was kciuki, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy z klas pierwszych i drugich.

    POWODZENIA !!!

    Informacja dla ucznia (słuchacza) dotycząca przebiegu egzaminu w 2013r

    Prawa i obowiązki ucznia (słuchacza) przystępującego do egzaminu określa rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (Dz.U. nr 83, poz. 562, z późn. zm.).

    1. Uczeń (słuchacz) zgłasza się na każdą część egzaminu w miejscu i czasie wyznaczonym przez przewodniczącego szkolnego zespołu egzaminacyjnego, którym jest dyrektor szkoły.

    2. O ustalonej godzinie zdający wchodzą do sali pojedynczo, według kolejności na liście i zajmują wyznaczone im miejsca. Każdy uczeń (słuchacz) powinien mieć przy sobie dokument stwierdzający tożsamość (np. ważną legitymację szkolną) i okazać go, jeśli zostanie o to poproszony.

    3. Na egzamin uczeń (słuchacz) przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania i rysowania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, ołówek przeznaczony jedynie do rysowania, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz. Nie wolno przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

    4. Przewodniczący zespołu nadzorującego w obecności przedstawicieli zdających odbiera pakiety z zestawami egzaminacyjnymi i przenosi je do sali egzaminacyjnej.

    5. Zestawy egzaminacyjne rozdaje się zdającym o godzinie wyznaczonej w harmonogramie ogłoszonym przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej jako godzina rozpoczęcia egzaminu z danego zakresu.

    6. Po otrzymaniu zestawu egzaminacyjnego, na polecenie przewodniczącego zespołu nadzorującego, zdający ma obowiązek: • zapoznać się z instrukcją zamieszczoną na pierwszej stronie arkusza; w razie wątpliwości może poprosić o jej wyjaśnienie członków zespołu nadzorującego • sprawdzić, czy zestaw egzaminacyjny jest kompletny, tzn. czy ma wszystkie strony i czy są one wyraźnie wydrukowane, czy jest karta odpowiedzi; braki natychmiast zgłasza przewodniczącemu zespołu nadzorującego, po czym otrzymuje kompletny zestaw, co potwierdza czytelnym podpisem w odpowiednim miejscu protokołu egzaminu • zapisać swój trzyznakowy kod i numer PESEL oraz umieścić naklejki z kodem w wyznaczonych miejscach na arkuszu i karcie odpowiedzi oraz wypełnić matrycę znaków na karcie odpowiedzi (w przypadku uczniów (słuchaczy) korzystających z zestawów dostosowanych, tj. G…-…4, G…-…5, G… -…6, G…-…7, G…-…8, czynności związane z kodowaniem wykonują członkowie zespołu nadzorującego).

    7. Czas przeznaczony na rozwiązywanie zadań liczy się od momentu zapisania na tablicy (planszy) godziny rozpoczęcia pracy i wynosi odpowiednio: a) w części humanistycznej: • zestaw egzaminacyjny z historii i wiedzy o społeczeństwie – 60 minut; w przypadku uczniów (słuchaczy), dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony – nie więcej niż 80 minut • zestaw egzaminacyjny z języka polskiego – 90 minut; w przypadku uczniów (słuchaczy), dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony – nie więcej niż 135 minut b) w części matematyczno-przyrodniczej: • zestaw egzaminacyjny z przedmiotów przyrodniczych – 60 minut; w przypadku uczniów (słuchaczy), dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony – nie więcej niż 80 minut • zestaw egzaminacyjny z matematyki – 90 minut; w przypadku uczniów (słuchaczy), dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony – nie więcej niż 135 minut c) w części z języka obcego nowożytnego: • zestaw egzaminacyjny na poziomie podstawowym – 60 minut; w przypadku uczniów (słuchaczy), dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony – nie więcej niż 80 minut • zestaw egzaminacyjny na poziomie rozszerzonym – 60 minut; w przypadku uczniów (słuchaczy), dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony – nie więcej niż 90 minut.

    8. Przewodniczący zespołu nadzorującego zapisuje na tablicy (planszy), w miejscu widocznym dla każdego zdającego, czas rozpoczęcia i zakończenia rozwiązywania zadań. W przypadku egzaminu z języka obcego nowożytnego bezpośrednio po zapisaniu czasu rozpoczęcia i zakończenia rozwiązywania zadań odtworzone zostaje nagranie z płyty CD.

    9. Zdający rozwiązuje zadania i zapisuje odpowiedzi w wyznaczonych miejscach wyłącznie długopisem lub piórem z czarnym tuszem/atramentem (tylko rysunki wykonuje ołówkiem).

    10. Zdający zaznacza odpowiedzi do zadań zamkniętych na karcie odpowiedzi (nie dotyczy uczniów (słuchaczy) niewidomych, słabowidzących, niesłyszących i słabosłyszących, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, niesprawnych ruchowo oraz uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się).

    11. W czasie pracy z zestawem egzaminacyjnym zdający pracuje samodzielnie i nie zakłóca przebiegu egzaminu, a w szczególności: a) nie opuszcza sali egzaminacyjnej (tylko w szczególnie uzasadnionej sytuacji może opuścić salę po uzyskaniu pozwolenia przewodniczącego zespołu nadzorującego i przy zachowaniu warunków uniemożliwiających kontaktowanie się zdającego z innymi osobami, z wyjątkiem konieczności skorzystania z pomocy medycznej) b) nie opuszcza wyznaczonego mu w sali miejsca c) w żadnej formie nie porozumiewa się z innymi zdającymi d) nie wypowiada uwag i komentarzy e) nie zadaje żadnych pytań dotyczących zadań egzaminacyjnych.

    12. W przypadku • stwierdzenia niesamodzielnego rozwiązywania zadań egzaminacyjnych przez ucznia (słuchacza) • wniesienia przez ucznia (słuchacza) do sali egzaminacyjnej urządzenia telekomunikacyjnego albo korzystania przez ucznia (słuchacza) z urządzenia telekomunikacyjnego w sali egzaminacyjnej • zakłócania przez ucznia (słuchacza) prawidłowego przebiegu egzaminu w sposób utrudniający pracę pozostałym uczniom (słuchaczom) przewodniczący szkolnego zespołu egzaminacyjnego przerywa danemu uczniowi (słuchaczowi) pracę z zestawem egzaminacyjnym, unieważnia mu odpowiednią część egzaminu i nakazuje opuszczenie sali egzaminacyjnej, co odnotowuje w protokole przeprowadzenia egzaminu.

    13. Zdający, który ukończył pracę przed wyznaczonym czasem, zgłasza to przewodniczącemu zespołu nadzorującego przez podniesienie ręki i zamyka swój arkusz. Przewodniczący lub członek zespołu nadzorującego odbiera pracę. Dodatkowo, jeżeli zdający zgłasza zakończenie pracy wcześniej niż na 10 minut przed zakończeniem czasu przeznaczonego na pracę z zestawem – por. pkt 6.1.j) powyżej – przed odebraniem jego zestawu egzaminacyjnego przewodniczący lub członek zespołu nadzorującego sprawdza, czy uczeń (słuchacz) zaznaczył odpowiedzi na karcie odpowiedzi. Po otrzymaniu pozwolenia na opuszczenie sali uczeń (słuchacz) wychodzi, nie zakłócając pracy pozostałym piszącym.

    14. Po upływie czasu przeznaczonego na rozwiązywanie zadań uczniowie (słuchacze) kończą pracę z zestawem egzaminacyjnym i stosują się do poleceń przewodniczącego zespołu nadzorującego.

    15. Praca z drugim zestawem egzaminacyjnym w danym dniu rozpoczyna się po przerwie i przebiega zgodnie z zasadami opisanymi w punktach od 6. do 14.

    16. Uczniowie (słuchacze) posiadający opinię/orzeczenie poradni psychologiczno-pedagogicznej lub zaświadczenie lekarskie o chorobie lub czasowej niesprawności oraz ci, którzy mają pozytywną opinię rady pedagogicznej, mają prawo do zdawania egzaminu w warunkach i formach dostosowanych do ich dysfunkcji (zgodnie z Komunikatem dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 31 sierpnia 2012 r. w sprawie sposobu dostosowania warunków i form przeprowadzania w roku szkolnym 2012/2013 sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego do potrzeb uczniów (słuchaczy) ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie oraz zagrożonych niedostosowaniem społecznym, opublikowanym na stronie internetowej CKE ).

    17. Jeżeli uczeń/słuchacz uzna, że w trakcie egzaminu zostały naruszone przepisy dotyczące jego przeprowadzania, on lub jego rodzice (prawni opiekunowie) mogą w terminie 2 dni od daty odpowiedniej części egzaminu zgłosić pisemne zastrzeżenia do dyrektora właściwej okręgowej komisji egzaminacyjnej. Zastrzeżenie musi zawierać dokładny opis zaistniałej sytuacji.

    18. Dyrektor właściwej okręgowej komisji egzaminacyjnej rozpatruje zastrzeżenia w terminie 7 dni od daty ich otrzymania. Rozstrzygnięcie dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej jest ostateczne. W razie stwierdzenia naruszenia przepisów dotyczących przeprowadzania egzaminu, na skutek zastrzeżeń, o których mowa w pkt 17, lub z urzędu dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej, w porozumieniu z dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, może unieważnić dany egzamin, jeżeli to naruszenie mogło wpłynąć na jego wynik. Uczeń (słuchacz) przystępuje do odpowiedniej części egzaminu w terminie ustalonym przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

    19. Stwierdzenie podczas sprawdzania prac egzaminacyjnych niesamodzielnego rozwiązywania zadań przez uczniów (słuchaczy) skutkuje unieważnieniem odpowiedniej części egzaminu tych zdających (decyzję podejmuje dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej w porozumieniu z dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej). Uczeń (słuchacz) przystępuje do odpowiedniej części egzaminu w terminie ustalonym przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

    20. W przypadku stwierdzenia podczas sprawdzania pracy niesamodzielnego rozwiązywania zadań przez ucznia (słuchacza), który przystąpił do odpowiedniej części egzaminu, dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej, w porozumieniu z dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, unieważnia odpowiednią część egzaminu tego ucznia (słuchacza). W zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu dla danego ucznia (słuchacza), w miejscach przeznaczonych na wpisanie wyników uzyskanych z poszczególnych arkuszy wchodzących w skład danej części egzaminu, wpisuje się „0%”.

    AK / AKW

  • Wyniki konkursu chemicznego ,,Życie i praca Marii Skłodowskiej-Curie”

    06.04.2013

    Wyniki konkursu chemicznego

    ,,Życie i praca Marii Skłodowskiej-Curie”

     

    Miejsce I

    Jakub Duś kl. II d oraz Marcin Szczygieł kl. II a

    Miejsce II

    Klaudia Cieślik kl. II a oraz Kacper Chudzik kl. II c

    Miejsce III

    Grzegorz Radomski kl. II b

     

    Gratulujemy!

  • Dzień Otwarty Gimnazjum nr 9

    17.03.2013

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dnia Otwartego Gimnazjum nr 9 w Albumie Fotograficznym. Dziękuję szkolnym fotografom za pomoc :)

    AKW

  • Hurra!

    12.03.2013

    Mamy laureatkę konkursu przedmiotowego z biologii! Brawo Martyna Domagalska z 3a! Trzeci etap był baaardzo trudny, a Martyna dała radę!

    Przypominam, że nauczycielem przygotowującym była p. Agnieszka Atłasik.

    Finalistami zostali Marcin Szczygieł i Klaudia Sanocka z 2a

    Gratulujemy!

    AKW

  • 08.03.2013

    Spotkanie z ciekawym gościem.

    W dniu 24.01.2013 r. zaprosiliśmy na zajęcia Klubu Miłośników Zabytków i Klubu Fotograficznego pradziadka Pawła Orlikowskiego z klasy II C, Pana Stefana Hermana. Ciekawy gość wzbogacił naszą wiedzę na temat drugiej wojny światowej. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowieści o Jego przeżyciach i umiejętności radzenia sobie w trudnych i bardzo niebezpiecznych momentach.

    AK

    Wycieczka do Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego „Guido” w Zabrzu.

    Podczas ferii zimowych, w dniu 22.02.2013 r.,  uczestniczyliśmy w bardzo ciekawej wycieczce autokarowejdo Zabrza, zorganizowanej przez PTTK. Zwiedziliśmy unikatowy na skalę światową zabytek techniki górniczej.
    Nasz przewodnik poinformował nas, że Kopalnia założona została w 1855 roku przez hrabiego Guido Henckel von Donnersmarcka, któremu zawdzięcza swoją nazwę. Szczególną atrakcją był zjazd  w podziemia autentyczną klatką szybową, pokaz pracy wielkogabarytowych maszyn górniczych,  a także pobyt w podziemnych stajniach konnych.

     

    zdjęcia w galerii

     

    AK/ MK/ AKW

  • Dzień Otwarty Gimnazjum nr 9

    Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Gimnazjum nr 9!

    28 lutego 2013 r. ( czwartek)

    Rodzice - godz.17 00

    Uczniowie klas VI - godz. 9.00 i 11 30 (zgodnie z harmonogramem podanym w szkołach podstawowych)

    W programie m.in.:

    - prezentacja multimedialna szkoły

    - przedstawienie z okazji Dnia Patrona

    - możliwość poznania osiągnięć szkoły i jej zwiedzenia

    - uczniowie będą uczestniczyć w pokazach związanych z różnymi przedmiotami, np. językami obcymi, fizyką, chemią, biologią, wychowaniem fizycznym

  • 23.02.2013
    W sobotę 9 lutego zakończył się czwarty, ostatni etap zawodów na orientację pod nazwą "Śnieżny Puchar". Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna w składzie: Damian Kardacz, Dawid Szulc, Olga Michałek, Julia Lompe, Olga Klekot, Klaudia Kawecka, Ania Nowakowska, Agnieszka Nowakowska, Bartłomiej Sobieraj, Kornelia Karoń, Maksymilian Raczyński i Kacper Chudzik zwyciężyła !
    Startujących przygotowywał p. Marek Klecha.
    Gratulujemy !
    Zdjęcia z zawodów można zobaczyć na stronie www.ropttk.cba.pl  lub pttk9ka.cba.pl
    MK / AKW
  • 15.02.2013

    Gratulacje dla Piotra Kucharskiego z 3b za zajęcie II miejsca w I Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglosaskich "Culture Genius" dla gimnazjów - konkurs zorganizowany był przez Gimnazjum nr 5 w Częstochowie.

    AG/ AKW

     

  • Ogłoszenia SU

    06.02.2013

    Zapraszamy uczniów klas I na zajęcia profilaktyczne dotyczące cyberprzemocy oraz bezpieczeństwa w czasie ferii, które odbędą się na trzeciej godzinie lekcyjnej dnia 7 lutego 2013r.

     

    8 lutego zapraszamy uczniów na zajęcia dotyczące profilaktyki świńskiej grypy oraz bezpieczeństwa podczas ferii.

    10.45 – 11.05 – 2a, 3a, 3b, 3d

    11.10 – 11.30 –  2b, 2c, 2d, 3c

     

    Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

  • 30.01.2013

    Konkurs na prezentację multimedialną

    ,,Życie i praca Marii Skłodowskiej-Curie”

    WARUNKI  UCZESTNICTWA  W  KONKURSIE:

    • do konkursu mogą przystąpić wszyscy uczniowie,
    • jeden uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę,
    • prace indywidualne, wykonane samodzielnie winny zawierać od 15 do 20 slajdów, być zapisane na płytce CD-R lub CD-RW
    • każda zgłoszona do konkursu praca powinna być opatrzona metryczką zawierającą takie informacje jak: imię i nazwisko, klasa, oraz imię i nazwisko nauczyciela opiekuna ucznia,

    Z konkursu wyłącza się prace wcześniej nagradzane, zgłaszane do innych konkursów.

    Prace bez kompletnych danych nie będą podlegały ocenie.

     

    KRYTERIA  OCENY  PRAC:

    • pomysłowość,
    • zawartość merytoryczna,
    • oryginalność ujęcia tematu,
    • estetyka wykonania pracy.

     

    PRACE  OCENIAĆ BĘDZIE JURY W SKŁADZIE:

    p. Ewa Grzybowska

    p. Agnieszka Atłasik

    p. Ewa Dudek

    TERMIN ZGŁASZANIA PREZENTACJI 7 .02.2013

     

    ZAPRASZAMY!

     

  • Wyniki konkursów przedmiotowych

    29.01.2013

    Z radością informujemy, że troje naszych uczniów zakwalifikowało się do III etapu konkursu przedmiotowego z biologii - są to Martyna Domagalska z 3a oraz Klaudia Sanocka i Marcin Szczygieł z klasy 2a. Gratulujemy wielkiego sukcesu i będziemy za Was trzymać kciuki 5 marca w finale!

    Z ostatniej chwili - mamy także finalistę z WOS-u - to Piotr Beleć z 2c. Brawo!

    AKW

  • Walentynki

    29.01.2013

    Ogłaszamy konkurs na najciekawszą dekorację walentynkową sal lekcyjnych.

    Dekoracje będą oceniane 5 lutego 2013 r.

    ECH/ EG/ AKW

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 9 w Częstochowie
    ul. Jana III Sobieskiego 15
    42-217 Częstochowa
  • 34 324-08-46

Galeria zdjęć