Nasza świetlica szkolna

• REGULAMIN ŚWIETLICY

• 26.01.2022 18:41
      • REGULAMIN ŚWIETLICY

Celem ogólnym świetlicy szkolnej jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej, umożliwiającej wszechstronny rozwój osobowości.

1. Uczniowie mogą korzystać z opieki świetlicowej w godz. 6.45 – 17.00.

2. Uczeń przychodzący do świetlicy zgłasza się osobiście do nauczyciela świetlicy.

3. Uczeń ma obowiązek informowania nauczyciela o każdorazowym, nawet krótkim, oddaleniu się.

4. Uczeń ma prawo uczestniczyć we wszystkich zajęciach organizowanych przez nauczyciela świetlicy.

5. Dzieci przebywające w świetlicy szkolnej zostają zapoznane  z regulaminem świetlicy.

6. Dzieci korzystające ze świetlicy szkolnej mają obowiązek szanować i dbać o wyposażenie świetlicy.

7.  Zachowanie w świetlicy ma wpływ na ocenę ze sprawowania.

8. Rodzic nie ma możliwości telefonicznego polecenia dziecku samodzielnego powrotu do domu.

9. Dziecko ze świetlicy mogą odebrać jedynie rodzice lub wyznaczeni przez nich opiekunowie, których dane są wpisane do Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy ( załącznik nr 1 i 2 do regulaminu).

10. Zmiany dotyczące odbierania dziecka ze świetlicy rodzice muszą składać na piśmie z datą                 i podpisem u wychowawców świetlicy.

11. Do świetlicy może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

12. Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej.

13. Należy tak zorganizować i koordynować zajęcia, aby możliwe było zachowanie dystansu społecznego (1,5m). Jeśli nie ma takiej możliwości, uczniowie zobowiązani są do założenia maseczki.

14. W miarę możliwości należy organizować zajęcia na świeżym powietrzu.

15. Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk - przed wejściem do świetlicy, przed posiłkiem oraz po powrocie z toalety lub ze świeżego powietrza,  ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

16. Środki do dezynfekcji rąk powinny być rozmieszczone w świetlicy w sposób umożliwiający łatwy dostęp dla wychowanków pod nadzorem opiekuna.

17. Świetlicę należy wietrzyć (nie rzadziej, niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci      w świetlicy), w tym w szczególności przed przyjęciem wychowanków oraz po przeprowadzeniu dezynfekcji.

18. W świetlicy szkolnej dostępne są tylko zabawki i sprzęty, które można łatwo zdezynfekować.

19. Uczniowie powinni mieć własne przybory, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym lub w tornistrze.

20. Dzieci nie mogą zabierać do szkoły niepotrzebnych przedmiotów (zabawek, samochodów, pluszaków itd.).

21. Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy, które mogą sugerować chorobę zakaźną, w tym kaszel, temperaturę wskazującą na stan podgorączkowy lub gorączkę, powinien odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając minimum 2 m odległości od innych osób. Następnie powinien on niezwłocznie powiadomić rodziców o konieczności pilnego odebrania ucznia ze szkoły.

22. W razie konieczności kontakt rodzica z nauczycielem odbywa się przez dziennik elektroniczny lub na numer telefonu podany przez rodzica w karcie zapisu dziecka do świetlicy.

23. Przyprowadzanie i odbieranie dziecka ze świetlicy odbywa się  wejściem bocznym do szkoły.

24.  Do świetlicy uczęszczają uczniowie, których oboje rodzice pracują.

25. Wymagane jest zaświadczenie z  zakładu pracy obojga rodziców, z zaznaczeniem, w jakich  godzinach pracują.

26.  Ze świetlicy mogą skorzystać  w wyjątkowych, nagłych sytuacjach dzieci rodziców niepracujących, jeżeli liczba dzieci na jednego nauczyciela nie wynosi powyżej 25  uczniów. Należy ten fakt zgłosić do wychowawcy świetlicy w danym dniu.

27.   Oboje rodzice  uczniów, zgłoszonych do świetlicy, są zobowiązani wypełnić  : kartę zgłoszenia, informację o odbiorze dziecka, wskazując dane osób odbierających dzieci, w tym nr dowodu osobistego. Należy również dostarczyć  zaświadczenie o zatrudnieniu i godzinach pracy.