• Wycieczka do Oświęcimia

• W poniedziałek 3 czerwca uczniowie klasy IIIa zwiedzili Muzeum byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady: Auschwitz - Birkenau. Młodzież zapoznała się z rozmiarem tragedii Holokaustu, była to bardzo smutna lekcja i na pewno długo pozostanie w w pamięci.

• Festyn Rodzinny

Na zorganizowanym w SP nr 9 festynie z okazji Dnia Rodziny uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoim bliskim umiejętności artystycznych: wokalnych, recytatorskich, teatralnych i tanecznych. Odbyły się również rozgrywki sportowe, po których dzieci zostały nagrodzone medalami. Czas umilony był wspólnym grillowaniem oraz słodkim poczęstunkiem. Młodsi uczestnicy zabawy mieli okazję zwiedzić samochód policyjny i wóz strażacki. Oczywiście miało miejsce letnie polewanie wodą dla ochłody, gdyż pogoda dopisała w 100 procentach. Dodatkową atrakcją były stoiska kosmetyczne Avon i Oriflame oraz loteria z nagrodami. Zebrani goście mogli zapoznać się z twórczością plastyczną uczniów w formie wystawy. Dzieci i dorośli cieszyli się również pięknymi tatuażami, które wykonywane były na rękach czy twarzach. Cała impreza nadzorowania była muzycznie przez Pana DJa, który dysponował profesjonalnym nagłośnieniem. Całość festynu wieńczyły występy taneczne naszych uczniów, stworzone z okazji Dnia Europy. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą wspólna zabawę!