• NASI MALI ARTYŚCI 🕺💃🕺💃

• Pokaz tańca towarzyskiego uczniów klas: IA i IB podczas Dnia Babci i Dziadka 💜💜

pod kierunkiem p. Grzybka.

Wielkie brawa dla naszych Tancerek i Tancerzy 💙💙 💙   👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

• Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Matematycznego Konkursu "Olimpus" - sesja jesienna 😻

KLASA IV A:

I miejsce w szkole: MACIEJ OSTROWSKI 👏

II miejsce w szkole: NAZAR MELNYK 👏

III miejsce w szkole: SERGIEJ KOKHANEWICZ

KLASA V A:

I miejsce w szkole: MARCIN ŁUCZYWO 👏

II miejsce w szkole: OSKAR SADOWSKI 👏

III miejsce w szkole: SZYMON WOLSKI i KALINA RADECKA👏 👏

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym "Olimpusie" 👍

Informacje i zapisy u pani Małgosi Morawiec

• LIST INTENCYJNY PREZYDENTA M. CZĘSTOCHOWY

• Szanowni Państwo,

w związku z jubileuszem 800-lecia pisanych dziejów Częstochowy (1220-2020) przekazuję list intencyjny Prezydenta Miasta Częstochowy.

Grzegorz Papalski - Naczelnik Wydziału Edukacji

------------------------------------------------------------------------------

Szanowni Państwo,w 1220 roku, w dokumencie biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża, po raz pierwszy odnotowana została nazwa miejscowa „Częstochowa”. Rok 2020 jest więc dla naszej społeczności rokiem szczególnym, bowiem świętować w nim będziemy jubileusz 800-lecia miasta.

Dumni z własnej tożsamości, mamy głęboką świadomość tego, iż kształt i rangę Częstochowy tworzyły przez minione osiem wieków kolejne pokolenia ludzi reprezentujących różne środowiska, przekonania, wyznania i postawy. To dzięki nim, z upływem czasu, Częstochowa rozwijała się, wzbogacała swój potencjał gospodarczy, naukowy, kulturalny, umacniając swe znaczenie na mapie Polski i poza jej granicami. Niesiona na falach wspólnej Polakom trudnej historii musiała również przetrwać niejeden okres pełen mroku.Doniosła rocznica, jaką jest 800 lat historii pisanej miasta, skłania do spojrzenia z szacunkiem i podziwem w przeszłość, ale staje się także inspiracją do sięgania po to, co dopiero przed nami. Minione osiem stuleci staje się zobowiązaniem i jest wielkim wyzwaniem dla wszystkich współczesnych częstochowianek i częstochowian, którym zależy na ich „małej ojczyźnie”.Inaugurując obchody 800-lecia Częstochowy, kieruję do Państwa serdeczne zaproszenie do udziału w świętowaniu tak ważnej rocznicy. Zachęcam do tworzenia własnych projektów – naukowych, kulturalno-artystycznych, społecznych – zakorzenionych w historii miasta i historię tę popularyzujących, a jednocześnie mocno wpisujących się we współczesność.Życzę Państwu, aby jubileuszowy rok 2020 przyniósł wiele niezapomnianych przeżyć i by obfitował w godne zapamiętania wydarzenia akcentujące osiem wieków istnienia Częstochowy.

Krzysztof Matyjaszczyk - Prezydent Miasta Częstochowy